هر روز، تخفیف‌های هیجان‌انگیز فقط به‌مدت ۲۴ ساعت تخفیف‌های ۲۴ساعته‌ی اُردمی را از دست ندهید!
همکاری در فروش
منوی اصلی

راهنمای استفاده از سشوار برس دار چرخشی

دیدگاه‌ها ۳۷۲ بازدید
زمان تخمینی برای مطالعه: 6 دقیقه
راهنمای استفاده از سشوار برس دار چرخشی

امروزه سشوارها به یک ابزار جدانشدنی از میز آرایش خانم‌ها و آقایان تبدیل شده است که تنوع زیادی دارند. همین امر، کار را برای کسانی که قصد خرید سشوار دارند، مشکل کرده است؛ چرا که در زمان خرید، با لیست متنوعی از برندها و مدل‌های سشوار برخورد می‌کنند که باعث سردرگمی آنها می‌شود. به همین دلیل در ادامه به معرفی و روش استفاده یکی از پرطرفدارترین مدل‌های سشوار یعنی سشوار برس دار پرداحته‌ایم.

اگر سشوارهای برس دار را بشناسید، می‌دانید که روش استفاده از این وسیله برقی نسبتاً راحت است و سبک بودن آنها یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌هایی است که نمی‌شود از کنار آن به راحتی گذشت. تنها گزینه‌ای که در زمان خرید سشوار برس دار باید به آن توجه کنید این است که اگر موهای ضخیم، بلند و یا پرپشتی دارید نباید روی آن به عنوان یک سشوار معمولی برای خشک‌کردن موها حساب باز کنید. بنابراین در زمان خرید، حتماً نوع موهای خود را نیز در نظر داشته باشید. در ادامه به انواع مختلف مو و حالت گرفتن آن با سشوارهای برس‌دار اشاره می‌کنیم.

سشوارهای برس‌دار با موهای مختلف چه تعاملی دارند

 • موهای کوتاه

خانم‌هایی که موهای کوتاه یا متوسط دارند باید سشوارهای برس‌داری بخرند که قطر برس آن‌ کم باشد؛ چراکه برس‌های بزرگ برای موهای بلند طراحی شده و عمل‌کرد خوبی در تعامل با موهای کوتاه ندارند. پیشنهاد می‌کنیم کسانی که موهای بسیار کوتاهی دارند سشوار برس‌داری انتخاب کنند که قطر برس آن ۲.۵ سانتی‌متر بیشتر نباشد.

 • موهای نازک و آسیب‌پذیر

سشوار برس دار نرم برای موهای نازکخرید سشوار برس دار گزینه خوبی برای کسانی است که موهای نازکی دارند. برس این سشوارها را به راحتی و بدون اینکه نگران آسیب پوست سر باشید، می‌توانید تاجایی که ممکن است به ساقه مو نزدیک کنید و گیسوان خود را از ساقه حالت دهید.

پیشنهاد می‌کنیم اگر موهای بسیار نازکی دارید، سشوارهایی با برس نرم انتخاب کنید. اگر هم موهای شما بیش‌ازحد آسیب دیده، بهتر است از سشوارهای برس‌دار سرامیکی برای حالت دادن به موهای خود کمک بگیرید و درجه حرارت سشوار را زیاد نکنید. برای موهای مجعد و فردار نیز سراغ سشوارهای برس‌دار آیونیک را بگیرید.

 • موهای کم‌پشت

موهای کم‌پشت در تعامل با سشوار برس‌دار مشکلی ندارند به شرط اینکه بتوانید به بهترین نحو ممکن حجم لازم را به این موها بدهید. این سشوارها در کنار حجم‌دادن به مو، وزدار بودن آ‌ن را نیز برطرف می‌کنند و براق بودن موها را افزایش می‌دهند. استفاده از سرم‌های حجم‌دهنده مو قبل از سشوار کردن نیز کمک می‌کند موهای کم‌پشت حجم بیشتری پیدا کنند.

 • موهای صاف

سشوار برس دار چرخشی برای حالت دادن به موهای صافبه لطف سشوارهای برس‌دار می‌توانید گیسوان لَخت خود را به میزان دلخواه حالت دهید. استفاده از سرم‌های حجم‌دهنده مو نیز کمک می‌کنند تا موها حجم بیشتری پیدا کنند.

ناگفته نماند سشوارهای برس‌دار، موها را فر نمی‌کنند اما حالت زیبایی به آن‌ها می‌دهند. استفاده از این سشوار‌ها برای حالت‌دادن قسمت پایین مو نیز توصیه می‌شوند.

 • موهای بلند

به این دسته از خانم‌ها پیشنهاد می‌کنیم برای اینکه موهای بلند آن‌ها در برس‌ سشوار گیر نکند، ابتدا موها را به دسته‌های مختلفی تقسیم کنند و سپس هر کدام از این دسته‌ها را با سشوار برس‌دار حالت بدهند.

اگر می‌خواهید گیسوان بلند شما حالت بیشتری بگیرد هر کدام از دسته‌های مو را چندین بار با برس سشوار بپیچانید تا به میزان مطلوب حالت بگیرند.

ناگفته نماند اگر دسته مویی که انتخاب کرده‌اید تارهای زیادی داشته باشد احتمال گیرکردن مو میان برس‌سشوار زیادتر می‌شود. در نتیجه اگر موهای بلندی دارید بهتر است سراغ سشوارهایی با دکمه ضدپیچیدگی مو بروید.

 • موی خشن و زمخت

کاربرد سشوارهای برس‌دار برای موهای ضخیمسشوارهای برس‌دار توان لازم برای خشک‌کردن موهای زمخت و خشن را ندارند. در نتیجه اگر موهای ضخیمی دارید، باید حتماً قبل از استفاده از سشوار برس دار، موهای خود را خشک کنید؛ چراکه برای خشک‌کردن موها با این سشوارها، موها را باید به مدت طولانی‌تری در معرض حرارت قرار دهید که در نهایت باعث آسیب‌دیدن موها می‌شوند.

بهتر است در زمان خرید سشوار برس دار برای موهای ضخیم، سشوارهایی را انتخاب کنید که برس آنها موهای خشک‌تری داشته باشند. تجربه نشان داده است سشوارهای برس‌دار قدرتمند که وات بیشتری دارند گزینه بهتری برای حالت‌دادن به موهای زمخت هستند.

 • موهای مجعد و فردار

سشوارهای برس‌دار ممکن است آن‌‌گونه که دلتان می‌خواهد موهای شما را صاف نکنند اما تأثیر زیادی در صاف‌کردن مو و کاهش وِزهای آن دارند. در نتیجه اگر می‌‌خواهید موهای مجعد شما کاملاً صاف شود بهتر است به جای سشوار برس‌دار، سراغ اتوی مو بروید.

راهنمای استفاده از سشوار برس‌دار

موها را به دسته‌های مختلفی تقسیم کنید و با کمک گیره مو ببندید. سپس هر دسته مو را به طور جداگانه دور برس‌ سشوار بپیچانید و به سمت پایین حرکت دهید. این کار ممکن است در دفعات اول مشکل به نظر برسد، اما به شما قول می‌دهیم پس از چندین بار استفاده، مهارت لازم را به‌دست خواهید آورد.

برای حفظ سلامت مو در برابر استفاده از سشوار توصیه می‌کنیم حتماً از اسپری‌های محافظ مو در برابر حرارت کمک بگیرید. در ادامه به روش‌های مختلفی برای حالت‌دادن مو با سشوار برس‌دار اشاره خواهیم کرد.

 • حجم دادن به موها

راهنمای استفاده از سشوار برس داربرس سشوار را در قسمت ساقه مو بگذارید و دسته‌ای از مو را دور برس بپیچانید. سپس برس را چند ثانیه در همین حالت نگه‌ دارید و به آرامی موها را بکشید تا با سر شما فاصله پیدا کنند. در نهایت برس سشوار را به سمت پایین مو حرکت دهید. به هر اندازه که سر برس سشوار شما بزرگ‌تر باشد به همان اندازه موها حجم بیشتری می‌گیرند و حالت فردار آن کمتر می‌شود.

 • فر کردن موها

سشوار برس‌‌دار گزینه خوبی برای کسانی که می‌خواهند موهای آن‌ها فرهای ریزی داشته باشد به حساب نمی‌آید. از طرف دیگر فری که این سشوارها به مو می‌دهند دوام زیادی ندارند، اما باز هم بسته به طول موها و همچنین قطر برس سشوار می‌توانید موج‌های زیبایی میان دسته‌های مو ایجاد کنید.

برای فردادن مو باید دسته‌‌ای از موها را دور برس سشوار بپیچانید و برس را به مدت ۱۰ ثانیه نزدیک به سر نگه دارید سپس مو را از دور برس باز کنید. اگر می‌خواهید فر بیشتری به موهای خود بدهید، در زمان خرید سشوار سراغ سشوارهای با برس کوچک و یا قابل تعویض را بگیرید. برای ایجاد موج در بین موها، برس سشوار را عمودی حرکت دهید.

اگر موهای شما در برس‌ سشوار گیر کرد، دکمه آزادکردن مو را فشار دهید تا چرخش برس، موها را آزاد کند. در صورتی که سشوار برس‌دار شما در دو جهت کار می‌کند کافی است برای باز شدن مو از میان برس، دکمه پیچیدن مو را در جهت برعکس بزنید. پس از اینکه موها کاملاً حالت گرفت، دمای سشوار را از حالت گرم به سرد تغییر دهید و دوباره سشوار کنید تا هوای سرد باعث ثبات حالت مو شود. این کار درخشش موها را نیز بیشتر می‌کند.

انتخاب اندازه مناسب برس برای سشوارهای برس‌دار

سایزهای مختلف برس سشوار برس دارخانم‌هایی که موهای بلندی دارند بهتر است در زمان خرید سشوار برس دار سراغ برس‌های با قطر ۵ سانتی‌متر را بگیرند.

کسانی که موهای کوتاهی دارند بهتر است سراغ برس‌های کوچک‌تر با قطر ۲.۵ سانتی‌متر بروند چرا که موهای آن‌ها به اندازه‌ای بلند نیست که بتوانند دور برس سشوار بپیچانند.

بانوانی که موهای متوسط دارند باید برس با قطر ۲ تا نهایتاً ۳ سانتی‌متر انتخاب کنند.

برس ۲.۵ سانتی‌متری گزینه خوبی برای ایجاد فرهای بیشتر است و برس ۴ سانتیمتری فرهای کمتری ایجاد می‌کند.

در مجموع می‌توان گفت برس ۲.۵ تا ۳ سانتی‌متری برای موهای مختلف بهترین کاربرد را دارد. این برس‌ها حجم خوبی به مو می‌‌دهند و به کمک آن‌ها می‌توانید موج‌های زیبایی به گیسوان خود اضافه کنید.

در پایان از شما می‌خواهیم چنانچه ترفند خاصی برای استفاده از سشوارهای برس‌دار را سراغ دارید که به آن اشاره نکرده‌ایم، در قسمت دیدگاه‌ها ما و سایر کاربران را در جریان تجربیات خود قرار دهید.

Softerhair
دیدگاه‌های شما

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
 • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
 • «اردمی» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.

*You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>