تخفیف‌های نجومی ۱ روز تمدید شد! فقط تا پایانِ امروز! «لینک ورود به صفحهٔ تخفیف‌ها»

طراحی ناخن کوتاه طوری که بلندتر به نظر برسند

زمان تقریبی مطالعه: ۵ دقیقه
طراحی ناخن کوتاه طوری که بلندتر به نظر برسند

ناخن تأثیر زیادی در زیبایی دست‌ها دارد. ناخن‌های مرتب و رنگین این زیبایی را چندین برابر می‌کند. ممکن است شما علاقه چندانی به لاک و استفاده از آن نداشته باشید؛ اما همین که چشمتان به ناخن‌های طراحی شده دیگران می‌خورد، لبخند کوچکی روی صورتتان می‌نشیند. همان طور که می‌دانید هرکس ناخن خاص خود را دارد؛ یکی ناخنش بلند و محکم است و دیگری ناخنش با کوچک‌ترین برخوردی شکسته می‌شود. همه ما افرادی را می‌شناسیم که دوست دارند ناخن بلند داشته باشند؛ اما جنس ناخن‌هایشان این اجازه را به آن‌ها نمی‌دهد؛ کافی است کمی ناخنشان رشد کند تا در برخورد با اولین جسم سرراه این ناخن ترک بردارد و بشکند.

با کمی دقت متوجه می‌شویم که افراد ناخن کوتاه از لاک و طراحی استفاده نمی‌کنند. علت می‌تواند نابلدی باشد یا خود نازیبا بینی. ما دوست داریم همه احساس زیبابودن داشته باشند؛ پس این مقاله را به تقدیم می‌کنیم به افراد با ناخن‌های ظریف و کوتاه. در ادامه چگونگی طراحی ناخن کوتاه را معرفی می‌کنیم. با این راهکارها ناخن‌های شما کشیده و بلند به نظر می‌رسند؛ پس همراه ما باشید.

کوتیکول‌ها را عقب برانید

کوتیکول‌ها را عقب برانید

یکی از علت‌های بلندنشدن ناخن وجود کوتیکول‌های اضافه است. هرچدر که ناخن بلند می‌شود، گوشت زیر آن عقب می‌رود. در بعضی افراد این گوشت اضافه یا همان کوتیکول عقب‌نشینی نمی‌کند و سفت سرجایش می‌چسبد. این چسبندگی، به ناخن اجازه رشد زیاد نمی‌دهد. ممکن است تا الآن به این نکته دقت نکرده باشید. حالا زمان آن است که به ناخن‌هایتان دقت کنید؛ اگر چنین ناخن‌هایی دارید، از متخصص کمک بگیرید. از فروشگاه‌ها می‌توانید کوتیکول پوشر تهیه کنید؛ ولی امکان دارید در حین استفاده به خودتان آسیب بزنید.

بهترین راه برای عقب‌راندن کوتیکول‌ها مشورت با متخصص است. شاید در نظرتان این راهکار دردناک باشد چراکه ما برای توصیف درد می‌گوییم انگار گوشت فلانی را از ناخنش جدا کرده‌اند؛ اما نگران نباشید اولین لایه چسبیده به ناخن چندان محکم نیست. این روش هم روشی تهاجمی نیست. متخصص با کوتیکول پوشر کمی این لایه را فشرده‌تر می‌کند و قرار نیست گوشت شما زخم شود یا آسیب ببیند؛ اصلاً علت تأکید ما برای مراجعه به متخصص همین است، اینکه شما آسیب نبینید.

از رنگ‌های پاستلی استفاده کنید

از رنگ‌های پاستلی استفاده کنید

بهترین انتخاب برای ایجاد یک خطای دید زیبا استفاده از رنگ‌های پاستلی است. این رنگ‌ها با چشمان بیننده بازی می‌کند. شاید خوشمزه‌ترین فریبی که افراد می‌خورند همین راهکار باشد. حتماً افرادی را دیده‌اید که ناخن‌هایشان رنگ‌های ملایم و ملیح دارد. رنگ‌هایی که احساس خنکی در شما ایجاد می‌کند. رنگ‌های پاستلی همان رنگ‌های همیشگی هستند با این تفاوت که در طیف ملایم قرار دارند. آبی، زرد، صورتی و نارنجی از دسته پاستلی‌های مشهور هستند. رنگ سفید مهم‌ترین رنگ پاستلی به حساب می‌آید. دستانی که با رنگ پاستلی رنگ‌ شده‌اند، کشیده و ظریف به نظر می‌رسند. اگر برای رنگ‌کردن ناخن سراغ ناخن کار می‌روید که هیچ؛ اما اگر خودتان قصد طراحی دارید، کمی درباره رنگ‌های پاستلی و نحوه ست‌کردن آن مطالعه کنید. یک خطای کوچک به شما دستان کشیده؛ اما تیره یا رنگ‌پریده می‌دهد.

کارنتورینگ را امتحان کنید

کارنتورینگ را امتحان کنید

کانتورینگ یکی از فریب‌های پرکاربرد در صعنت زیبایی است. کانتور صورت برای زاویه‌سازی فک یا کوچک‌ به نظر‌رسیدن بینی استفاده می‌شود. این فن برای ناخن‌ هم کاربرد دارد. بعضی افراد رنگ‌های تیره را به رنگ‌های پاستلی و ملایم ترجیح می‌دهند که این سلیقه یک امتیاز برای آن‌ها به حساب می‌آید. سؤال مهم این است که چگونه با لاک تیره ناخن را کانتور کنیم؟ برای طراحی ناخن کوتاه با لاک تیره کافی است کناره‌های ناخنتان را بدون لاک بگذارید. تیرگی ناخن باعث خطای دید می‌شود و همه ناخن‌های شما را کشیده و بلندتر از واقعیت درک می‌کنند. چشم‌های پر خطا همیشه هم بد نیست؛ مگر نه؟

ساده‌ترین راه مانیکور فرانسوی است

ساده‌ترین راه مانیکور فرانسوی است

ممکن است با خواندن این تیتر تعجب کنید چراکه اکثر افراد با مانیکور فرانسوی ناخن‌های بلند دارد؛ اما این نکته یک قانون نیست و می‌توانید با خیال راحت از آن عبور کنید. مانیکور فرانسوی با خطوط سفید بالای ناخن می‌تواند خطایی ظریف به وجود بیاورد. بیننده مانیکور فرانسوی ناخن‌ها را کشیده‌تر از آنچه هست، می‌بیند. این هم یکی از عجایب رنگ‌ها است. اگر دوست دارید خودتان مانیکور فرانسوی‌تان را خلق کنید، کافی است لاک سفید مخصوص طراحی خریداری کنید. رنگ اصلی ناخنتان بستگی به سلیقه شما دارد. بعد از خشک‌شدن لاک، با کمک لاک سفیدتان روی نوک ناخن چند خط بکشید. چگونگی کشیدن خط‌ها هم به شما بستگی دارد. امیدوارم این نوع طراحی ناخن کوتاه را دوست داشته باشید.

شکل ناخنتان را هوشمندانه انتخاب کنید

شکل ناخنتان را هوشمندانه انتخاب کنید

ناخن‌های مربعی شکل پرطرفدارترین فرم ناخن به حساب می‌آیند. احتمالاً شما هم عاشق زاویه‌های مرتب این فرم ناخن‌ هستید؛ اما در این بین نکته‌ای وجود دارد؛ این شکل ناخن باعث کوتاه دیده‌شدن انگشتان و ناخن‌های شما می‌شود. حتی افرادی که ناخن‌های بلند دارند هم دچار این مسئله می‌شوند. شمایی که دوست دارید ناخن‌هایتان بلندتر از واقعیت دیده شود نباید سراغ این شکل ناخن بروید. اگر روی این فرم تعصب دارید و نمی‌خواهید به هیچ‌وجه آن را عوض کنید، باید کوتاه به نظر‌رسیدن ناخنتان را هم بپذیرید. دو فرم وجود دارد که ناخن را بلندتر از واقعیت نشان می‌دهد، فرم بادامی و فرم گرد. این دو نوع ناخن دستانتان را کشیده نشان می‌دهد. اگر زمان برای طراحی ناخن کوتاه ندارید یا با محدودیت مواجه هستید و نمی‌توانید لاک استفاده کنید؛ پس تنها راه هوشمندانه بلند نشان‌دادن ناخن برای شما همین است.

سخن پایانی

در این مطلب با شما درباره طراحی ناخن کوتاه صحبت کردیم. برایتان از کوتاه‌کردن کوتیکول گفتیم. اگر از این شیوه استفاده می‌کنید، حتماً محصولات مراقبتی ناخن را تهیه کنید تا ناخنتان دچار قارچ یا سایر بیماری‌ها نشود. برای مثال حتماً روغن کوتیکول استفاده کنید یا قبل از لاک حتماً بیس کوت بزنید. برای تهیه هر کدام از این محصولات می توانید سری به فروشگاه اینترنتی اردمی بزنید. در این فروشگاه انواع لاک در مدل ها و رنگ های مختلف و با قیمت مناسب به شما عرضه می‌شود. شما از چه روش‌های دیگری برای بلندترنشان‌دادن ناخن‌هایتان استفاده می‌کنید.

دیدگاه‌ها 12010بازدید
دیدگاه‌های کاربران

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*


You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

محصولات مرتبط با مقاله مشاهده همه