تا ۷۰٪ تخفیف ویژه! کمیاب‌های زودمصرف؛ ولی خیلی به‌صرفه به فکر پوستت باش و از زمستون لذت ببر
همکاری در فروش همکاری در فروش

کانسیلر چیست و بهترین روش کانسیلر زدن

زمان تقریبی مطالعه: ۸ دقیقه
کانسیلر چیست و بهترین روش کانسیلر زدن

کانسیلر چیست ؟ کانسیلر چه نقشی در زیبایی سیمای شما ایفا میکند؟ نحوه استفاده صحیح کانسیلر چگونه است؟ پاسخ این سوال ها را در این مقاله خواهید یافت. استفاده صحیح کانسیلر باعث افزایش درخشندگی سیمای شما در جمع هایی که حضور دارید میشود. پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

کانسیلر چیست؟

کانسیلر، همان کرم پودر فشرده است که با هدف پوشاندن یا پنهان‌کردن عارضه هایی که کرم پودر قادر به پوشاندن آن‌ها نیست، تولید شده است. جای جوش، تیرگی زیر چشم و در مجموع لکه های رنگی ناخوشایند روی پوست از جمله عارضه هایی هستند که می‌توان با کمک بهترین روش کانسیلر زدن آن‌ها را پوشش داد و زیبایی آرایش را دوچندان کرد.

به‌طور خلاصه بهتر است بدانید زمانی باید اقدام به خرید کانسیلر کنید که نوع پوست و عارضه پوستی که قصد پوشاندن آن را دارید، تشخیص داده باشید. چراکه نوع پوست (چرب، خشک، معمولی) شما در انتخاب نوع کانسیلر (مایع، جامد، استیکی و پودری) اثرگذار است. از طرفی نوع عارضه پوست شما (جوش، تیرگی زیر چشم، ناهماهنگی رنگ پوست و…) در انتخاب رنگ کانسیلر (کِرِم، سبز، ارغوانی، نارنجی، زرد، هلویی و آبی) تأثیرگذار است.

انتخاب بافت و رنگ کانسیلر

انتخاب بافت و رنگ پوشاننده عارضه های پوست

حتماً می‌دانید که بافت کانسیلر به اندازه‌ی رنگ آن اهمیت دارد. از طرفی چون عارضه های پوستی متفاوت هستند، به همین دلیل گاهی ممکن است از چند کانسیلر در کنار هم استفاده کنید. کانسیلری که جهت پوشش تیرگی زیر پوست از آن کمک می‌‌گیرید با کانسیلری که برای پوشش جوش ها استفاده می‌شود متفاوت است. به عنوان نمونه می‌توان گفت:

 • تیرگی پوست زیر چشم، دارای رنگی بنفش‌مانند است و در نتیجه باید کانسیلرهایی با رنگ نارنجی برای این ناحیه استفاده کنید.
 • برای پوشش لکه های سیاه و جوش ها نیز بهتر است از کانسیلرهای متراکم‌تری کمک بگیرید که رنگ آن مشابه رنگ مواد زیرسازی باشد.
 • اگر پوست شما قرمز شده یا جوش‌ های قرمزی دارید بهتر است از کانسیلرهایی با رنگ سبز کمک بگیرید.

آموزش گام به گام استفاده از کانسیلر

استفاده درست از کانسیلر

اکنون که اطلاعات لازم درباره‌ی انتخاب و خرید کانسیلر به لحاظ بافت و رنگ را پیدا کرده‌اید، زمان آن فرا می‌رسد تا بهترین روش کانسیلر زدن را بیاموزید. آیا اول کانسیلر می‌زنید یا سراغ زیرسازی می‌روید؟ به‌خاطر داشته باشید اگر قرار است از مواد زیرسازی استفاده کنید، بهتر است این کار قبل از کانسیلر زدن انجام شود؛ چراکه از این طریق عارضه های پوستی پوشش بهتری می‌گیرند.

۱. آماده سازی پوست

قبل از اینکه سراغ کانسیلر زدن بروید باید پوست را تمیز کرده و لایه برداری کنید. نهایتاً بعد از زدن مقداری کرم مرطوب کننده و کمی پرایمر، به سراغ آرایش بروید.

۲. پوشش زیر چشم

برای پوشش زیر چشم بهتر است از کانسیلری کمک بگیرید که طیف رنگی آن دو درجه روشن تر از رنگ طبیعی پوست صورت شما باشد. سپس کانسیلر را به شکل دو مثلث برعکس در زیر دو چشم زده و با ابر آرایشی مخصوص یا برس مالش دهید تا پوست زیر چشم کاملاً پوشش داده شود.

۳. پوشش قرمزی دور بینی

اگر در ناحیه دور بینی شاهد قرمزی یا تغییر رنگ پوست هستید، باید به این ناحیه مقداری کانسیلر بزنید و حسابی مالش دهید.

۴. پوشش لکه های سیاه و عارضه‌ های پوستی

برای پوشش آثار جوش و یا عارضه های پوستی نیازی نیست به این نواحی مقدار زیادی کانسیلر بمالید. در عوض بهتر است تنها قسمت کوچکی از پوست که جوش زده یا عارضه دارد را پوشش داده و اجازه دهید زیبایی طبیعی دیگر قسمت‌های پوست نمایان باشد. بهتر است برای این کار از برس های کوچک آرایشی کمک بگیرید که دقت شما را بیشتر می‌کند.

۵. تثبیت کانسیلر

یک تکه ابر که کمی پودر آرایشی در خود دارد را روی قسمت‌هایی که کانسیلر زده‌اید، به‌صورت ضربه‌ای بزنید تا کانسیلر در این نواحی تثبیت شود. بهتر است این کار را در دیگر قسمت‌های صورت انجام دهید تا آرایشتان حالتی مات و طبیعی پیدا کند.

چگونه کانسیلر را به جای زیرسازی استفاده کنیم؟

استفاده درست از کانسیلر

از آنجایی که کانسیلر به‌عنوان یکی از لوازم‌‌ آرایشی همه‌فن‌حریف شناخته می‌شود، می‌توانید کانسیلر زدن را جایگزین زیرسازی کنید. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 • مرحله‌ی اول: با توجه به سلیقه و نیاز پوست خود، کانسیلر مایع یا کرمی خریداری کنید. این کانسیلر باید در دو رنگ تهیه شود. یک رنگ با پوست شما سازگار باشد و رنگ دیگر قسمت‌های مهم و جذاب صورت را روشن‌تر کند.
 • مرحله‌ی دوم: از برس های نقطه‌ای آرایش کمک بگیرید؛ چراکه این برس ها علاوه بر افزایش دقت و ظرافت کار شما بیش از اندازه، کانسیلر به‌خود نمی‌گیرند و صورت را پف‌زده نمی‌کنند.
 • مرحله‌ی سوم: برسی که گفتیم را داخل کانسیلر فرو برده و به زیر چشم بمالید. در این حالت، هم در حال پوشش تیرگی این ناحیه هستید و هم این قسمت را زیرسازی می‌کنید.
 • مرحله‌ی چهارم: مواد کانسیلر را باید به‌میزان مساوی به تمام قسمت‌هایی از صورت که نیاز به پوشش دارند، بزنید.
 • مرحله‌ی پنجم: سپس نوبت تثبیت کانسیلر با پودر آرایشی فرا می‌رسد. برای این کار برس را به پودر آغشته کنید و به قسمت‌هایی که نیاز به تثبیت دارند بمالید. این فرایند را دقیقاً به همان صورتی انجام دهید که برای زیرسازی انجام می‌دادید.
 • مرحله‌ی ششم: اکنون که زیرسازی آرایش صورت آماده شده است، شما به‌راحتی می‌توانید با کمک محصولات دیگری مانند رژ گونه و برنزه کننده ها،‌ آرایش خود را تکمیل نمایید.

ترفند‌های استفاده از کانسیلر

بهترین روش کانسیلر زدن

 • انواع روش کانسیلر زدن متفاوت است؛ اما بهتر است ابتدا زیرسازی کنید و سپس کانسیلر بزنید. این کار باعث می‌شود تا نیاز کمتری به کانسیلر پیدا کنید. از طرف دیگر اگر ابتدا کانسیلر بزنید، مقدار زیادی از کانسیلر در حین استفاده از مواد زیرسازی پاک می‌شود.
 • در خرید کانسیلر، کیفیت را فدای قیمت نکنید و محصول باکیفیتی خریداری نمایید که خشک نشود و جمع‌شدگی روی صورت نداشته باشد.
 • از کانسیلر برای جلوگیری از ریزش سایه چشم نیز می‌توانید کمک بگیرید. برای این کار ابتدا پلک ها را کانسیلر بزنید.
 • اگر رنگ پوست صورت شما یکدست نیست و ناهماهنگی دارد، با کمک کانسیلرهای زردرنگ این ناهماهنگی را پوشش دهید.
 • گاهی اوقات کانسیلرها قسمت‌های دور چشم را چین و چروک دار نشان می‌دهند. برای جلوگیری از چنین موردی پس از اینکه کانسیلر زدید، با یک دستمال کانسیلر اضافی این ناحیه را به‌آرامی پاک کنید.
 • کانسیلر زدن به عنوان زیرساز لب هم راهکار خوبی برای جلوه‌ی بیشتر و بهتر لب ها به شمار می‌رود.
 • اگر نمی‌خواهید رژی که زده‌اید پخش‌شدگی داشته باشد، با استفاده درست از کانسیلر خط لب بکشید. برای این کار از یک برس که نوک باریکی دارد کمک بگیرید. این کار حجم‌ لب ها را نیز بیشتر از چیزی که هستند نشان می‌دهد.

معرفی بهترین کانسیلرهای موجود در فروشگاه اینترنتی اردمی

 • کانسیلر دور چشم جامد Flormar

محصول دور چشم جامد Flormar

کانسیلر دور چشم جامد فلورمار، با فرمولاسیون خود قادر به پوشش تیرگی دور چشم و دیگر عارضه های تیره پوست است. آنچه در این بین اهمیت دارد این است که این کانسیلر ترکیبات غیرچرب دارد و در ماندگارتر شدن آرایش صورت بسیار مؤثر است. از طرف دیگر به گونه‌ای طراحی شده است که پوست را نرم و لطیف کرده وباعث خشکی پوست نمی‌شود. معمولاً محصولاتی که فاقد چربی هسستند پوست را خشک کرده و آرایش صورت را مصنوعی و غیرطبیعی نشان می‌هند. با این حساب اگر برای کانسیلر زدن به دنبال خرید محصول باکیفیت و خوش قیمت می‌گردید پیشنهاد ما به شما کانسیلر دور چشم جامد فلورمار است.

Special Price ‎76,000 تومان

Regular Price: ‎84,500 تومان

٪10
 • کانسیلر ضد چروک DEBORAH

ضد چروک DEBORAH

کانسیلر دور چشم ضد چروک دبورا، ساخت برند معتبر ایتالیایی دبوراست. این کانسیلر مایع به علت دارابودن ترکیبات به‌روز و باکیفیت قادر به پوشاندن عارضه های پوستی است. آنچه که این محصول را از دیگر محصولات مشابه خود متمایز می‌کند، در کنار کاور کردن بسیار عالی عارضه های پوستی، داشتن خاصیت درمانی می‌باشد. کانسیلر ضد چروک دبورا هم‌زمان قادر به پوشش تیرگی های زیر چشم و کمک به بهبود و حتی کاهش چین و چروک دور چشم است.

وجود عصاره دانه جو دوسر در ترکیبات آن، به این محصول کمک می‌کند تا چروک های این ناحیه را بهبود دهد. از دیگر خواص این محصول آرایشی و بهداشتی، درمان پف زیر چشم نیز است. علاوه بر این‌ها کانسیلر ضد چروک دبورا حاوی ترکیبات ضد آفتاب بوده و و قادر به محافظت از پوست در برابر اشعه های مخرب UV می‌باشد. کانسیلر ضدچروک دبورا با مراقبت از پوست در جلوگیری از بروز لکه های پوستی جدید نیز بسیار مؤثر است. بنابراین اگر برای کانسیلر زدن به دنبال خرید محصول عالی هستید حتماً این کانسیلر را در لیست خرید خود قرار دهید.

 • کانسیلر استیکی کاورمچ Arcancil

استیکی کاورمچ Arcancil

اگر به دنبال خرید کانسیلر چندکاره باکیفیت می‌گردید، پیشنهاد ما به شما خرید کانسیلر استیکی کاورمچ آرکانسیل است. این کانسیلر محصول برند معتبر فرانسوی آرکانسیل می‌باشد. کانسیلر کاورمچ آرکانسیل ضد آب، ضد قرمزی، تنظیم کننده سبوم و پوشاننده لکه های پوستی نیز است. ترکیبات این محصول بودن رایحه و عطر بوده و چون با ویتامین E و آنتی اکسیدان غنی شده به‌راحتی قادر است از پوست محافظت کرده و آن را مرطوب نگه دارد.

از طرف دیگر این کانسیلر با جلوگیری از تولید سبوم اضافی، باعث می‌شود چربی پوست بیش از حد تولید نشود. در نتیجه پوست درخشش متناسبی داشته و آرایش ماندگارتر خواهد شد. در کانسیلر استیکی کاورمچ آرکانسیل از ترکیبات سرطان زا استفاده نشده و همچنین تست شده  و مورد تایید توسط متخصصان چشم است. بنابراین اگر برای کانسیلر زدن به دنبال خرید محصولی با ویژگی‌هایی که بیان کردیم می‌گردید، پیشنهاد می‌کنیم حتماً این محصول را در لیست خرید خود قرار دهید.

Special Price ‎149,400 تومان

Regular Price: ‎166,000 تومان

٪10
 • کانسیلر مولتی پرفکشن Guerlain

کانسیلر مولتی پرفکشن Guerlain

کانسیلر مولتی پرفکشن گرلن، ساخت کشور فرانسه است. این محصول با ترکیبات عالی خود قادر به پوشش حداکثری عارضه های پوستی مانند تیرگی زیر چشم، لکه های پوستی، جای جوش و زخم و …. می‌باشد. از طرف دیگر می‌تواند پوست را آبرسانی کند و ظاهر نرم و لطیفی به آن بدهد. علاوه بر پوشش تیرگی های پوستی می‌تواند پف زیر چشم را نیز محو کند. کانسیلر مولتی پرفکشن گرلن دارای رایحه خوش هلو،‌ تمشک، مشک و یاس است که شما را برای استفاده مداوم از آن ترغیب کرده و آرایش را لذت‌بخش‌تر می‌کند. بنابراین اگر برای کانسیلر زدن به دنبال خرید بهترین محصول هستید پیشنهاد ما به شما خرید این کانسیلر است.

همان‌گونه که در ابتدا هم گفتیم، کانسیلر راز داشتن یک آرایش بدون‌نقص به حساب می‌آید و هزارویک ترفند در استفاده درست از کانسیلر وجود دارد. به همین دلیل دوست داریم از زبان شما هم بشنویم که کانسیلر چیست و شما از چه ترفندی برای کانسیلر زدن استفاده می‌کنید. نظرات خود را با ما و دیگر همراهان اردمی – مرجع تخصصی محصولات آرایشی، بهداشتی و تندرستی در میان بگذارید.

منبع: stylecraze دیدگاه‌ها 1987بازدید
دیدگاه‌های کاربران

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*


You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

محصولات مرتبط با مقاله مشاهده همه