تا ۷۰٪ تخفیفِ تکرارنشدنی! آخرین فرصت استفاده از تخفیف‌های تابستونیِ اُردمی! تا سوم مهر تمدید شد!

بهترین مارک رژ لب بر اساس نوع و رنگ پوست شما

زمان تقریبی مطالعه: ۹ دقیقه
بهترین مارک رژ لب بر اساس نوع و رنگ پوست شما

بهترین مارک رژ لب چیست؟ پاسخ این سوال را میتوانید در این مقاله بیابید. انتخاب رژ لب بخاطر اینکه ارتباط مستقیمی با زیبایی سیمای شما دارد، از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است. در صورت انتخاب درست بهترین مارک رژ لب، شما سلامتی لب و پوست دور لب را تضمین کرده اید. تنوع زیادی در انتخاب رنگ و برند رژ لب در انواع فروشگاه ها موجود میباشد ولی اینکه بتوانید انتخاب درستی داشته باشید مستلزم آگهی لازم از چند نکته میباشد که در ادامه میپردازیم.

برای این منظور توجه به رنگ پوست، نوع آرایش و جنس پوست خیلی مهم است. برای تشخیص رنگ پوست خود راه های بسیاری وجود دارد که در ادامه به یکی از راحت‌ترین راه‌ها اشاره می‌کنیم. سبک آرایش هم تا حد بسیاری به سلیقه و علاقه شما ارتباط دارد. نهایتاً نیز برای خرید بهترین مارک رژ لب باید به جنس لب های خود توجه ویژه داشته باشید. گفتنی است که در پایان برای اینکه شما آرایش لب زیباتری داشته باشید نکات و توصیه های مهمی را آورده‌ایم که خواندن آن‌ها به شما در داشتن خریدی ایدئال کمک بسیاری خواهد کرد. پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

روش انتخاب رنگ رژ لب

انتخاب رنگ رژ

مسلماً همه‌ی رنگ‌های رژهای متفاوت زیبا هستند؛ اما ممکن است رژ لبی که زیبایی چهره‌ی دوست شما را دو چندان کرده است، روی صورت شما جلوه‌ی زیبایی نداشته باشد. حتی ممکن است رنگ رژ لب در کنار پوشیدن مدل خاصی از لباس جذاب باشد و در کنار  لباس دیگری، چهره را بی‌رمق نشان دهد. در ادامه روش‌های صحیح انتخاب رنگ رژ لب را برای شما بازگو می‌کنیم.

‍۱. روش های شناسایی ته رنگ پوست

شناسایی تن رنگ پوست

برای انتخاب زیباترین رنگ از بهترین مارک رژ لب توجه به ته رنگ چهره مهم است. برای تشخیص ته رنگ چهره‌ی خود از یکی از این روش‌ها استفاده کنید:

 • زمانی که زیر نور طبیعی قرار دارید، یک ورق سفید را زیر چانه‌ی خود بگیرید. سایه‌ای که از بازتاب چانه روی کاغذ افتاده است را بررسی کنید. اگر سایه با رنگ آبی، قرمز یا بنفش تشکیل شده بود،‌ شما پوستی با ته رنگ خنک دارید. اگر این رنگ بژ،‌ زرد یا مات بود نیز ته رنگ پوست شما گرم است.
 • ته رنگ پوست را با بررسی رنگ رگ‌های مچ دست می‌توان تشخیص داد. در این حالت، آبی یا بنفش بودن رگ‌های پشت مچ دست از خنک بودن ته رنگ پوست شما حکایت دارد و رنگ سبز به‌معنای گرم بودن آن است. اگر هم رگ‌های شما رنگ‌های دیگری داشت به‌ این معناست که پوستی خنثی دارید.

رژ مناسب رنگ پوست شما

 •  رنگ های بژ، قهوه ای،‌ طلایی، عسلی، قهوه ای مایل به قرمز، قهوه ای موکا (mocha)، خاکستری مایل به‌ قهوه‌ای، هلویی، مرجانی، نارنجی،‌ قرمز تند، زرد مایل به قهوه‌ای، مسی و زردآلویی برازنده‌ی رژ لب برای خانم‌هایی با ته رنگ پوست گرم هستند.
 • اگر هم ته‌ رنگ پوست شما خنک است، سراغ رژ لب‌هایی با رنگ صورتی،‌ قرمز (به سرخی گل رز)، بنفش، اسطوخودوسی، آلبالویی، شرابی و ارغوانی روشن بروید.
 • خانم‌هایی که ته رنگ پوست آن‌ها خنثی است، می‌توانند هر رنگی از بهترین مارک رژ لب را انتخاب کنند.

۲. شناسایی طیف رنگ پوست

شناسایی طیف رنگ پوست

در کنار ته رنگ پوست، طیف رنگ پوست افراد نیز با هم متفاوت است. به‌رغم اینکه بعضی‌ها پوستی کاملاً روشن دارند،‌ بعضی دیگر پوستی تیره دارند و باید رژ لب را بر اساس طیف رنگ پوست انتخاب کنند.

 • به خانم‌هایی که پوست روشنی دارند توصیه می‌کنیم سراغ رژها‌یی با رنگ صورتی،‌ قرمز و هلویی بروند. رژ لب با رنگ‌های روشن و تند برازنده‌ی این خانم‌ها است و رنگ‌های زرد و بسیار روشن برای این بانوان توصیه نمی‌شود.
 • خانم‌هایی که روشنی پوست آن‌ها زیتونی و متوسط است یا پوستی برنزه دارند،‌ می‌توانند از انواع رنگ‌های رژ لب استفاده کنند. تجربه نشان داده است رژ لب‌های رنگ لب، صورتی و قرمز، برای این افراد، زیباتر است.
 • خانم‌هایی که پوستی تیره دارند نیز باید سراغ رنگ‌های روشن بروند؛ اما انتخاب رنگ‌های بسیار روشن برای رژ لب توصیه نمی‌شود و جلوه‌ای زننده به آرایش می‌دهد.

۳. شناسایی رنگ رژ مناسب با کمک پوست دست

تست کردن رژ

تنها زمانی می‌توانیم جذابیت رنگ بهترین مارک رژ لب را تشخیص دهیم که رنگ این ر‌ژ روی پوست امتحان شود. در نتیجه در صورت امکان رژ لب را روی قسمتی از پوست خود امتحان کنید. اگر هم چنین شرایطی وجود نداشت، رژ لب را نزدیک مچ دست نگه‌ دارید و از برازنده‌بودن رنگ آن با پوست خود مطمئن شوید.

۴. ست کردن رژ لب با رنگ لباس

ست کردن رنگ رژ با رنگ لباس

اگر از آن دسته خانم‌های خوش‌سلیقه‌ای هستید که همیشه رنگ‌های متنوعی را برای لباس‌‌های خود انتخاب می‌کنند، می‌توانید رنگ رژ لب را بر اساس پوشاکی که پوشیده‌اید انتخاب کنید. در این مواقع پیشنهاد می‌کنیم سراغ رنگ‌های بسیار روشن برای رژ لب نروید؛ چرا که این رنگ‌ها جلوه‌ی آرایش را زننده می‌کنند. انتخاب رنگ‌های خنثی نیز برای رژ لب خیلی جالب به‌نظر نمی‌رسد و ظاهری رنگ‌و‌رورفته به آرایش می‌دهد.

تشخیص نوع پوست

انتخاب بهترین مارک رژ لب بر اساس نوع پوست

زمانی می‌توانیم بهترین مارک رژ لب را انتخاب کنیم که این رژ لب سازگاری خوبی با نوع پوست ما داشته باشد. برای نمونه اگر لب های شما دائم خشک می‌شود، بهتر است از رژهای براق و مات خودداری کنید، رژهای بادوام نیز گزینه‌ی خوبی برای شما نیستند؛ چراکه این رژها پوست لب ها را سریع‌تر خشک می‌کنند. بهتر است از رژ لب هایی که علاوه بر زیبایی، خاصیت درمانی نیز داشته باشند استفاده کنید. اما این نکته را در نظر داشته باشید که رژ لب های آبرسان و نرم کننده ممکن است به بهبود خشکی لب کمک کنند ولی دلیل خشکی لب را برطرف نمی‌کنند.

پیشنهاد می‌کنیم در هر عراضه‌ای که مربوط به حیطه‌ی سلامتی یا زیبایی دارد، قبل از شروع فرایند درمان، حتماً علت بروز عارضه را جستجو کنید. در ادامه متناسب با علت بروز آن، بهترین راهکارهای درمانی را پی بگیرید. مثلاً همین خشکی لب می‌تواند به دلایل متفاوتی بروز و حتی تشدید شود. در غالب اوقات خشکی لب حکایت از یک نارسایی سیستم‌های درونی دارد. با این حساب شما می‌توانید با مشورت پزشک خود نسبت به استفاده از رژ لب اقدام نمایید. در ادامه توصیه‌های زیر به شما کمک می‌کند با توجه به نوع پوست خود، بهترین مارک رژ لب را انتخاب کنید.

نکته ها و توصیه های انتخاب بهترین مارک رژ لب

نکته های انتخاب بهترین مارک رژ لب

 •  آبرسانی لب با استفاده از رژ لب کرمی

رژ لب‌های کرمی برای مصارف روزانه ساخته‌شده‌اند و این رژ لب‌ها عموماً با رنگ‌های کالباسی و رنگ لب عرضه می‌شوند. در نتیجه اگر لب‌های شما دائم خشک می‌شود و می‌خواهید آرایشی سنگین و جذاب داشته باشید سراغ بهترین مارک رژ لب کرمی را بگیرید. اگر به رژهای رنگ لب علاقه دارید، رنگ این رژ باید از طیف رنگ پوست شما مقداری تیره‌تر باشد.

 • افزایش دوام آرایش با رژ لب ساتن و براق

رژ‌های براق نه‌تنها لب‌ها را جذاب و درخشان می‌کنند، بلکه در افزایش حجم لب نیز تأثیر دارند. از طرف دیگر رژ‌های براق برخلاف رژهای مات و کرمی، چین‌و‌چروک‌های لب را پنهان می‌کنند و انتخاب خوبی برای مهمانی‌های خودمانی و قرارهای دونفره به حساب می‌آیند.

 •  مخملی‌ نشان دادن لب با رژ لب مات

رژ‌ لب های مات دوام زیادی دارند و این رو‌زها حسابی مد شده‌اند. اگر لب‌های شما دائم خشک می‌شود بهتر است در استفاده از این رژها جوانب احتیاط را نگه دارید. رژهای مات، چین و‌ چروک لب را بیشتر نمایان می‌کنند. اگر می‌خواهید از این رژ‌ها استفاده کنید بهتر است حواستان به‌ آبرسانی لب ها باشد.

 • انجام آرایش کلاسیک با کمک رژ‌ یخی

رژ یخی بیش از حد درخشان و براق است. این نوع رژ در دهه‌ی ۸۰ و ۹۰ میلادی طرفداران زیادی داشت. این رژها امروزه نیز هواداران خاص خودشان را دارند به‌شرط اینکه حتماً بهترین مارک رژ لب را انتخاب کنید. طیف این رژ‌ بهتر است نسبت به رنگ پوست شما چند درجه روشن‌تر باشد.

ملاک های دیگر انتخاب بهترین مارک رژ لب

ملاک‌های انتخاب بهترین مارک رژ لب

قبل از هر خریدی باید به این فکر کنیم که برای رفع چه نیازی تصمیم به خرید این محصول یا کالا گرفته‌ایم. فاکتورهای حداقلی و حداکثری را در ذهن خود یا حتی روی کاغذ مرور کرده یا بنویسد؛ تا هنگام انتخاب با دید بازتری بتوانید بهترین خرید را داشته باشید. رژ لب هم یکی از محصولاتی است که مشتریان بسیاری دارد. تنوع در نوع و نیاز افراد به رژ لب باعث‌شده تا تولیدکننده‌های این کالای آرایشی، رژ لب های متفاوتی را وارد تولید و روانه بازار کنند. بر همین اساس تنوع محصول کار انتخاب بهترین مارک رژ لب را دشوارتر کرده است.

همان‌طور که گفتیم پیشنهاد ما به شما تهیه یک چک لیست از انتظاراتتان از رژ لب بود. چک لیستی که در بین عموم مردم در مورد رژ لب رایج است غالباً جذابیت و تنوع رنگ، کیفیت بالا، ماندگاری زیاد، ترکیبات مفید، قیمت مناسب، طراحی شیک، استفاده آسان و … می‌باشد. فروشگاه اینترنتی اردمی – مرجع تخصصی محصولات آرایشی، بهداشتی و تندرستی امکان جستجو و دسته بندی محصولات براساس همین فاکتورها را برای مشتریان خود فراهم کرده است. شما می‌توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی اردمی از بین معتبرترین برندها، بهترین مارک رژ لب خود را انتخاب کرده و بخرید.

 • انعطاف پذیر بودن رژ لب

یک رژ لب باکیفیت نباید بیش از حد شکننده و چرب باشد. همان‌گونه که در جریان هستید برند‌های بسیار معتبری به ساخت رژ لب مشغول هستند و بهترین مارک رژ لب را از میان این برند‌ها تنها زمانی انتخاب کنید که استفاده از رژ لب احساس خوبی به شما بدهد و کیفیت و کارایی آن شما را کاملاً راضی نگه‌دارد.

 • بسته بندی اصولی و درست

با نیم‌نگاهی به بسته بندی رژ لب به‌راحتی می‌‌توانید کیفیت آن را تشخیص دهید. از طرف دیگر، بسته بندی رژ لب در ماندگاری آن هم نقش مهمی دارد. اگر در پوش یک رژ لب به‌راحتی باز می‌شود و می‌افتد، این رژ لب را خریداری نکنید؛ چراکه چنین رژ لبی کیف آرایش را کثیف می‌کند و سریع‌تر از چیزی که فکرش را بکنید خشک می‌شود. برندهای معتبری مانند گرلن، ژیوانشی، پوپا، آرکانسیل، دوسه، دبورا، آمیتیس، فلورمار و … با به‌کارگیری بهترین تیم‌های طراحی، جذاب‌ترین و باکیفیت‌ترین بسته بندی را برای محصولات خود در نظر می‌گیرند.

 • امتحان کردن رژ لب قبل از خرید قطعی آن

برند‌هایی که ادعای ساخت بهترین مارک رژ لب را دارند، نمونه‌هایی از رژهای باکیفیت خود را در اختیار مشتریان قرار می‌دهند. در صورت امکان حتماً این نمونه‌ها را امتحان کنید و قبل از خرید، رژ لب را در شرایط مختلف بررسی نمایید تا از کیفیت و رنگ آن مطمئن شوید.

گفتار نهایی

مطمئن هستیم با روش هایی که با شما در میان گذاشتیم راحت‌تر از همیشه بهترین مارک رژ لب و زیباترین رنگ متناسب با نوع پوست خود را انتخاب خواهید داد. اگر قصد خرید رژ لب دارید، بهتر است نگاهی به فروشگاه اُردمی بیاندازید و با گشت‌و‌گذاری در میان گلچینی از بهترین برندها، جذاب‌ترین خرید برای رژ لب را تجربه کنید. در پایان پیشنهاد می‌کنیم اگر شما هم تجربه‌های سودمندی از خرید رژ لب دارید، در قسمت نظرات این تجربه‌های مفید را با ما و دیگر خواننده‌ها در میان بگذارید.

منبع: Wikihow دیدگاه‌ها 2297بازدید
دیدگاه‌های کاربران

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*


You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

محصولات مرتبط با مقاله مشاهده همه