تا ٪۴۵ تخفیف شگفت‌انگیز + ارسال رایگان در مشهد راحت توی خونه بشین، اُرد بده!
همکاری در فروش همکاری در فروش

بررسی اصول مهم در کانتورینگ صورت با استفاده از بهترین مارک پنکیک

زمان تقریبی مطالعه: ۶ دقیقه
بررسی اصول مهم در کانتورینگ صورت با استفاده از بهترین مارک پنکیک

با انتخاب بهترین مارک پنکیک و استفاده از رنگ‌های مختلف آن، همچنین تکنیک کانتور می‌شود یک آرایش زیبا و جذاب داشت. کانتورینگ وظیفه‌ی برجسته‌کردن زیبایی‌ها و کوچک نشان‌دادن نواقص صورت را بر عهده دارد. برای داشتن یک کانتور عالی باید بدانید که کدام قسمت از صورت را با چه رنگی تیره یا روشن کنید. دقت داشته باشید که استفاده از لوازم آرایشی با کیفیت تأثیر بسزایی در جذابیت کانتورینگ و در نتیجه در آرایش صورت دارد. بر همین اساس قصد داریم در ادامه به بررسی اصول مهم در کانتورینگ صورت بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

بهترین روش کانتورینگ با استفاده از پنکیک گریم

۱. انتخاب رنگ مناسب پنکیک

انتخاب رنگ مناسب پنکیک،یکی از اصول مهم در کانتورینگ صورت است.فرایند استفاده از پنکیک گریم تفاوت خاصی با زیرسازی معمولی ندارد و تنها باید از چندین رنگ برای کانتورینگ کمک بگیرید. از آنجایی که پنکیک های گریم مختلفی در بازار موجود است، پیشنهاد می‌کنیم در حین خرید حتماً سراغ بهترین مارک پنکیک گریم بروید. یکی از اصول مهم در کانتورینگ صورت، انتخاب رنگ مناسب پنکیک است. متن زیر راهنمای خوبی برای این مورد است:

  • پنکیک گریم باید با رنگ پوست شما یا با آرایش نهایی صورت شما سازگار باشد؛
  • برای کانتورینگ سراغ پنکیکی بروید که نسبت به پنکیک اصلی شما حدود دو درجه تیره تر باشد؛
  • برای هایلایت از پنکیک هایی کمک بگیرید که رنگ آن‌ها یک یا دو درجه روشن تر از پنکیک اصلی شما باشند؛
  • اگر به دنبال پنکیکی برای پوشش قرمزی و لکه های سیاه می‌گردید بهتر است پنکیک سبز رنگ را انتخاب کنید. در صورت نبود این رنگ، استفاده از کانسیلر با رنگ مناسب پیشنهاد می‌شود.

۲. صورت را با دقت شسته و مرطوب کننده بزنید

اولین گام برای اجرای اصول کانتورینگ صورت، شستن کامل صورت است.با کمک یک پاک کننده ملایم، چربی، عرق و آلودگی‌ها را از صورت پاک کرده و جهت تکمیل فرایند پاکسازی از یک تونر پاک کننده فاقد چربی استفاده کنید. سپس با استفاده از مرطوب کننده‌‌، پوست را آبرسانی نمایید و حدود ۵ دقیقه صبر کنید تا ترکیبات مرطوب کننده کاملاً جذب پوست شوند. مواد سازنده‌ی پنکیک گریم به پوستی که خیس، چرب، ‌عرق‌کرده یا کثیف باشد به‌خوبی نمی‌چسبد و به‌همین دلیل حتماً باید قبل از شروع کانتورینگ، کاملاً صورت خود را بشویید. این کار یکی دیگر از اصول مهم در کانتورینگ صورت است که باید به دقت انجام شود. وسواس بیشتر در انتخاب بهترین مارک پنکیک گریم اهمیت زیادی در ماندگاری کانتورینگ صورت دارد.

۳. کانتورینگ گونه ها، چهره را زیبا و جوان نشان می‌دهد

کانتورینگ گونه ها برای زیبا و جوان نشان دادن چهرهبا انجام دقیق کانتورینگ گونه ها که یکی از اصول مهم در کانتورینگ صورت است، گونه ها برجسته تر و چهره‌ی شما استخوانی تر نشان داده می‌شود و از سن‌وسالی که در آن هستید جوان‌تر به نظر خواهید آمد. توجه داشته باشید کانتورینگ با پنکیک گریم نسبت به پنکیک های معمولی نیاز به سرعت عمل بیشتری دارند. برای این کار ابتدا یک اسفنج آرایش را نم‌دار کنید و مراحل زیر را انجام دهید:

  • قسمت‌ بالای استخوان گونه را یک لایه نازک هایلایت بزنید، این کار را از مرکز گونه به سمت انتهای ابرو انجام دهید.
  • یک لایه پنکیک گریم تیره به عرض تقریباً یک بند انگشت به زیر استخوان گونه بمالید، این کار را از گوش به قسمت گوشه دهان انجام دهید.
  • برای هر کدام از رنگ های پنکیک گریم، اسفنج جداگانه‌ای در نظر بگیرید.

۴. خط‌ فک را برجسته نشان دهید

برای کانتورینگ صورت در آرایش، خط‌ فک را برجسته نشان دهیدبرجسته نشان‌دادن خط فک،‌ از دیگر اصول مهم در کانتورینگ صورت است. انجام این کار، جلوه بیشتری به چهره و ناحیه فک می‌دهد و غبغب را محو می‌کند. برای برجسته‌تر نشان‌‌‌دادن خط فک از یک پنکیک گریم تیره تر و اسفنج آرایش کمک بگیرید و خط فک و ناحیه زیر آن را کانتورینگ کنید. این فرایند را برای هر دو طرف چهره باید به صورت زیر انجام دهید:

  • کانتورینگ را از گوش شروع کنید و در امتداد مسیر خط فک ادامه دهید تا به گونه برسید. این کار گونه ها را باریک‌تر نشان می‌دهد. به‌گونه‌ای این خط را ترسیم کنید که نوک آن به سمت گونه ها باریک‌ و تیز شود.
  • همان‌طور که گفتیم برای مخفی‌‌کردن غبغب، خط فک در زیر گونه را با پنکیک گریم کانتور کنید.

۵. کانتورینگ، بینی را باریک تر نشان می‌دهد

کانتورینگ برای باریک‌تر نشان‌دادن بینیهایلایت کردن مرکز بینی از وسط‌ ابرو به پایین باعث می‌شود تا بینی باریک‌تر به نظر برسد. برای این کار با پنکیک تیره یک خط‌ صاف در دو طرف بینی بکشید. این خط باید از زیر تاج ابرو شروع شود و به نوک بینی برسد. خطی که ترسیم کرده‌اید را در نوک بینی به مقدار کمی به سمت داخل باریک‌ کنید. با رعایت این اصول مهم در کانتورینگ صورت، بینی شما خوش‌فرم‌تر خواهد شد.

۶. از کانتورینگ برای جلوه بیشتر پیشانی کمک بگیرید

از کانتورینگ برای جلوه بیشتر پیشانی کمک بگیریدبا پنکیک تیره تر، یک خط باریک افقی در بالای پیشانی و نزدیک به محل رویش مو بکشید. ضخامت این خط را در قسمت بالای خمیدگی ابرو بیشتر کنید. این مرحله یکی از اصول مهم در کانتورینگ صورت بوده که معمولاً به آن کمتر توجه می‌شود. بهتر است این آیتم را همانند سایر مراحل با دقت انجام دهید.

۷. جلوه‌ بیشتری به دیگر قسمت های صورت بدهید

جلوه‌ بیشتری به دیگر قسمت‌های صورت بدهیدهایلایت کردن، یکی از اصول مهم در کانتورینگ صورت است. در همین راستا مقدار کمی هایلایتر به مرکز گونه با حالت ضربه‌ای بزنید و یک شکل وی (V) میان دو ابرو ترسیم کنید. سپس مقداری هایلایتر را با حالت ضربه‌ای به قسمت مرکز بالای لب ها و روی چانه بمالید. ترسیم یک نیم‌دایره یا مثلث با هایلایتر در زیر چشم ها، جلوه بیشتری به چشم های شما می‌دهد.

۸. پنکیک بزنید و ترکیب کنید

پنکیک بزنید و ترکیب کنیدابر آرایشی که ضخامت زیادی نداشته باشد را نم‌دار کنید و با آن قسمت‌های باقیمانده صورت را (نقاطی که هایلایتر یا کانتور نزده‌اید)، پنکیک بزنید. سپس به‌سرعت اسفنج آرایش را در دست بچرخانید و با قسمت تمیز آن به مرز بین پنکیک، کانتوریگ و هایلایترها ضربه بزنید که خط های متمایز آن‌ها واضح نباشد. این کار را باید به‌گونه‌ای انجام دهید که قسمت‌های ناهماهنگ رنگ آرایش محو شوند. اگر تمام اصول مهم در کانتورینگ صورت را رعایت کنید، اما این مرحله را انجام ندهید، آرایش شما غیرطبیعی جلوه خواهد کرد.

۹. کانتورینگ را تثبیت کنید

یکی از اصول کانتورینگ صورت، فیکس یا تثبیت کردن آرایش است.وقتی کانتورینگ با سه طیف رنگ پنکیک که به آن اشاره کردیم به پایان رسید،‌ اجازه دهید تا پنکیک ها روی صورت کاملاً خشک شود و سپس با کمک یک برس یا اسفنج آرایشی مقداری تثبیت‌ کننده آرایش یا فیکساتور را روی صورت بمالید تا میکاپ شما تثبیت شود.

انتخاب بهترین مارک پنکیک و خرید آن، در کنار به‌کارگیری تمامی اصول مهم در کانتورینگ صورت، به شما در داشتن چهره‌ای متفاوت و جذاب‌ کمک می‌کند. خواندن مقاله‌ی «نکات مهم برای انتخاب بهترین مارک پنکیک و روش استفاده از آن» در جهت تکمیل اطلاعات شما در این زمینه، بسیار مفید است. مطمئن هستیم که شما نیز از مرحله‌ی انتخاب پنکیک گرفته تا استفاده از آن، تجربه یا ترفندهایی می‌دانید. بیان این ترفندها در قسمت نظرات قطعاً برای ما و دیگر همراهان اردمی کارگشا خواهد بود. از همراهی شما سپاسگزاریم.

 

منبع: Wikihow دیدگاه‌ها 335بازدید
دیدگاه‌های کاربران

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*


You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

محصولات مرتبط با مقاله مشاهده همه