پدرها کمتر به پوستِ‌شون توجه می‌کنن با یه هدیهٔ خوب بهش انگیزه بده و همراهش شو تا از خودش مراقبت کنه
همکاری در فروش همکاری در فروش

همه چیز درباره لیفت مژه و تفاوت آن با اکستنشن

زمان تقریبی مطالعه: ۶ دقیقه
همه چیز درباره لیفت مژه و تفاوت آن با اکستنشن

یکی ار ساده‌ترین راه ها برای زیباترکردن چشم در هنگام آرایش، استفاده از بهترین مارک ریمل است. این روزها انواع ریمل حجم دهنده، بلند کننده و حالت دهنده مژه وارد بازار شده‌اند. با صرف اندکی وقت و هزینه می‌توانید مژه های بسیار زیبا داشته باشید. در کنار این‌ها چند وقتی است تکنیک لیفت مژه و اکستنشن مژه نیز رایج شده است. در این مقاله می‌خواهیم بررسی کنیم که لیفت مژه چیست؟ چه تفاوتی با اکستنشن مژه دارد؟ و در نهایت اینکه هر کدام از این دو روش برای چه افرادی توصیه می‌شود؟ اگر به این موضوعات علاقه دارید، همراه ما باشید.

لیفت مژه چیست و چه فرقی با لمینت مژه دارد؟

لیفت مژه چیست و چه فرقی با لمینت مژه دارد

لیفت مژه به فرایندی می‌گویند که در آن مژه‌های شما را تا مدتی حالت‌دار می‌کنند. این روش مثل این است که همواره از بهترین مارک ریمل برای حالت دادن به مژه‌هایتان استفاده کنید.با این تکنیک تا چند ماه مژه‌های شما مرتب هستند و نیازی به فرمژه یا ریمل برای حالت دادن آن نخواهید داشت.

به علت شباهت فراوانی که بین این دو فرایند هست، برخی لیفت مژه را با لمینت مژه (رنگ مژه) اشتباه می‌گیرند. لمینت مژه به فرایندی گفته می‌شود که طی آن مژه شما رنگ می‌شود. دقیقاً چیزی شبیه رنگ مو یا رنگ ابرو اتفاق می‌افتد. یعنی شما مژه هایتان را رنگ می‌کنید. این کار برای افرادی خوب است که مژه های بور یا قرمز دارند و نمی‌خواهند همیشه از ریمل مشکی برای رنگ‌دادن به آن‌ها استفاده کنند.

لیفت مژه چه تأثیری در زیبایی دارد؟

بستگی دارد که مژه های شما چقدر پر یا بلند باشد. هر چه مژه های پرتر و بلندتری داشته باشید، بعد از این روش چشمان شما بازتر و زیباتر می‌شود. خوبی لیفت مژه این است که حتی مژه هایی را که رو به پایین رشد می‌کنند، چند برابر زیباتر از قبل می‌کند. همین موضوع در زیبایی چهره و جوان‌تر نشان دادن صورت تأثیر فراوانی دارد.

لیفت مژه چطور انجام می‌شود و چقدر زمان لازم دارد؟

برای لیفت مژه ابتدا آرایشگر با شما درباره حالت نهایی مژه‌ها صحبت خواهد کرد. سپس مژه‌های بالا و پایین را با دقت تمیز کرده و از هم جدا می‌کند. روی پلک شما یک پد سیلیکونی قرار می‌گیرد و مژه‌های بالایی را با ماده‌ای مخصوص و با کمک گوش‌پاک‌کن به این پد وصل می‌شود. از ماده مخصوص این کار، مقداری روی مژگان شما پخش می‌کند. این ماده باعث می‌شود مژه‌ها حالت بپذیرند و رو به بالا فر شوند. همه این عملیات برای هر دو چشم شما در مجموع کمتر از یک ساعت طول می‌کشد.

مراقبت های پس از لیفت مژه چیست؟

مراقبت های بعد لیفت مژه

قبل از هر چیز به شما توصیه می‌کنیم برای انجام لیفت مژه سراغ آرایشگر ماهر، متخصص و معتمد بروید. از آنجایی که برای این فرایند از مواد شیمیایی استفاده می‌شود و پای سلامت چشم و مژه شما در میان است، بهتر است مژه‌های خود را به دست هر آرایشگری نسپارید. در ۲۴ ساعت اول بعد از این فرایند لازم است از شستن صورت، آرایش چشم و مژه و استفاده از مواد پاک کننده آرایش خود‌داری کنید. آب و هر گونه رطوبت دیگر برای مژه‌های لیفت‌شده ممنوع است. رطوبت باعث خراب‌شدن کار یا کاهش عمر آن می‌شود.

بعد از گذشت ۲۴ ساعت می‌توانید فعالیت‌های معمول آرایشی خود را از سر بگیرید. فقط به خاطر داشته باشید که موقع پاک‌کردن آرایش چشم خود خیلی به مژه هایتان فشار وارد نکنید. برخی متخصصان معتقد هستند که ترکیبات موادی که برای لیفت مژه استفاده می‌شود، رطوبت طبیعی مژه را می‌گیرد. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنند هرازگاهی برای تقویت و آبرسانی مژه هایتان از روغن نارگیل استفاده کنید. به این صورت که مقدار کمی از آن را با برس ریمل به مژه هایتان بزنید.

لیفت مژه چقدر دوام دارد؟

دوام لیفت مژه به رشد مژه‌های شما، کیفیت موادی که استفاده کرده‌اید، مراقبت‌های بعد از این فرایند و عوامل دیگر بستگی دارد. در حالت عادی چرخه رشد طبیعی مو حدود ۶ تا ۸ هفته طول می‌کشد. در حالت عادی، در این مدت مژه های لیفت‌شده باید دوام خود را حفظ کنند. به عبارتی چیزی حدود ۱.۵ تا ۲ ماه باید لیفت مژه دوام بیاورد؛ در غیر این صورت به جنس مژه یا کار آرایشگر خود باید شک کنید.

قیمت لیفت مژه چقدر است؟

بسته به اینکه در کدام شهر زندگی می‌کنید، کدام مرکز آرایشی را برای این کار انتخاب کرده‌اید، آرایشگر شما چقدر حرفه‌ای است، از چه موادی و چه برندی استفاده می‌کند و غیره قیمت‌های مختلفی برای لیفت مژه پیشنهاد می‌شود که گاهی تا چند برابر با همدیگر متفاوت هستند. برخی آرایشگرهای معمولی در سالن‌های سطح متوسط ممکن است این کار را با فقط ۸۰ هزارتومان انجام دهند. در حالی که ممکن است در مرکز دیگری تا ۲میلیون تومان و بیشتر برای لیفت مژه هزینه کنید. در هر صورت باید بدانید که این کار، یک روش هزینه‌بر است.

اکستنشن  مژه چیست؟

اکستنشن  مژه چیست

اکستنشن مژه تکنیکی است که به کمک آن می‌توانید مژه های پرتر و حجیم‌تر داشته باشید. در این فرایند چیزی حدود ۸۰ تا ۱۴۰ تار مژه با کمک چسب‌های غیرحساسیت‌زا به مژه‌های شما وصل می‌شود. این کار باعث می‌شود مژه های شما پرتر به نظر برسد. با انجام این روش چشمانی بازتر و جوان‌تر پیدا می‌کنید. با اکستنشن مژه دیگر به بهترین مارک ریمل حجم دهنده نیازی نخواهید داشت.

اکستنشن مژه چقدر دوام دارد؟

بسته به نوع تارهایی که استفاده می‌کنید، چسب مخصوص این کار و میزان حرفه‌ای بودن آرایشگرتان، چیزی حدود ۴ تا ۶ هفته می‌توانید از داشتن اکستنشن مژه خود لذت ببرید.

مراقبت های بعد از اکستنشن مژه چیست؟

همان مراقبت‌هایی که برای لیفت مژه گفتیم، برای اکشتنشن مژه نیز وجود دارد. علاوه بر این‌ها کسی که کار اکستنشن انجام می‌دهد نباید اندک فشاری به چشم یا مژه خود وارد کند. مثلاً موقع پاک کردن آرایش یا موقع خوب باید به‌شدن مراقب مژه های خود باشد. در مجموع مراقبت‌های بعد از اکستنشن بسیار سخت‌تر از لیفت است.

لیفت مژه بهتر است یا اکستنشن مژه؟

لیفت مژه بهتر است یا اکستنشن مژه

مدت زمان عمر اکستنشن مژه، بسته به نوع مراقبت شما و جنس موادی که آرایشگر استفاده می‌کند حدود ۴ تا ۶ هفته است. این در حالی است که لیفت مژه ممکن است تا چند هفته بیشتر هم طول بکشد. ضمناً مراقبت‌های بعد از لیفت مژه خیلی کمتر است. در واقع می‌توان گفت مراقبت سختگیرانه خاصی وجود ندارد. در حالی که بعد از اکستنشن مژه مراقبت‌های فراوانی باید انجام دهید تا حاصل کار بهتر باشد. قیمت اکستنشن نیز کمی بیشتر از لیفت مژه است. در نهایت اگر مژه‌های پر و بلندی دارید، سراغ اکستنشن نروید.

سخن پایانی

در این نوشته درباره لیفت مژه، اکستنشن و لمینت با شما صحبت کردیم. این تکنیک‌ها برای ایجاد تنوع بسیار خوب هستند. ضمن اینکه تا مدتی بدون زحمت آرایش، از داشتن مژه‌های پر و زیبا لذت می‌برید. برای افرادی هم که به مواد یا چسب لیفت و اکستنشن حساسیت دارند، استفاده از بهترین مارک ریمل را پیشنهاد می‌کنیم. در نهایت برای تهیه انواع ریمل حجم دهنده، بلند کننده یا حالت دهنده می‌توانید به فروشگاه اینترنتی اردمی – مرجع تخصصی محصولات آرایشی، بهداشتی و تندرستی سری بزنید. نظر شما درباره این تکنیک‌ها چیست؟ برای ما بنویسید.

منبع: Thetrendspotter دیدگاه‌ها 33بازدید
دیدگاه‌های کاربران

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*


You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

محصولات مرتبط با مقاله مشاهده همه