بهترین روش استفاده از کرم دور چشم چیست؟

دیدگاه‌ها ۷۳ بازدید
زمان تخمینی برای مطالعه: ۷ دقیقه
بهترین روش استفاده از کرم دور چشم چیست؟

چشم‌ درمقایسه‌با سایر اندام‌های بدن، ابعاد کوچک‌تری دارد؛ اما همین اندام کوچک اهمیت خاصی به‌لحاظ زیباشناختی دارد و به همین دلیل نیز به‌شکل ویژه‌ای باید مواظب چشم‌هایمان باشیم.

پوست دور چشم بسیار ظریف است و رسیدگی به آن ساده نیست. یکی از راه‌های مراقبت از چشم، استفاده از کرم‌های مخصوص آن است.

ترفند‌های مختلفی برای استفاده از کرم دور چشم وجود دارد. در ادامه بهترین روش استفاده از کرم دور چشم را با شما در میان می‌گذاریم.

گام اول: انتخاب کرم مناسب برای دور چشم

۱. آماده‌کردن فهرستی از اولویت‌های خود

آماده‌کردن فهرستی از اولویت‌های خودازآنجایی‌که چشم نقش مهمی در زیبایی دارد، کاملاً طبیعی است که در کنار سلامت پوست این ناحیه، به فکر زیبایی آن هم باشید و محصولی خریداری کنید که از هر لحاظ سلامت و زیبایی پوست دور چشم شما را تضمین کند. برای رسیدن به چنین هدفی، اولویت‌های مدنظرتان را از خرید کرم دور چشم مشخص کنید.

کرم‌های دور چشم فایده‌‌های فراوانی دارند. برای نمونه، بعضی از آن‌ها پف دور چشم را درمان می‌کنند و بعضی دیگر قرمزی آن ‌را کاهش می‌دهند. به این ترتیب اگر با این مشکلات دست‌به‌گریبان هستید، بهتر است سراغ کرم‌های التیام‌دهنده‌ی پف و قرمزی چشم بروید.

اگر می‌خواهید از عارضه‌ی چین‌وچروک‌های دور چشم خلاص شوید، پیشنهاد می‌کنیم سراغ کرم‌های دور چشمی را بگیرید که سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها و ویتامین‌ها باشند.

در کنار این نکات، با دقت، کرمی انتخاب کنید که معطر نباشد؛ چراکه اسانس‌های خوشبو‌کننده، پوست را ملتهب می‌کنند.

۲. آزمایش نمونه‌ای از کرم پیش از خرید

تست نمونه‌ای از کرم پیش از خریدکرم‌های دور چشم به نسبت مرطوب‌کننده‌ها بهای بیشتری دارند و ازآنجایی‌که در بسته‌بندی‌های کوچکی عرضه می‌شوند، دوام آن‌ها نیز کمتر است؛ پس بهتر است پیش از خرید کرم دور چشم در صورت امکان، چندین نمونه‌‌ی مختلف را امتحان کنید.

به فروشگاه‌های عرضه‌کننده‌ی ترکیبات آرایشی و بهداشتی یا داروخانه‌ها سر بزنید و در صورت امکان، نمونه‌ای از کرم مدنظر خود را آزمایش کنید.

برای خرید کرم دور چشم، بررسی‌های گسترده‌ای انجام دهید و از وب‌سایت‌ها و مجله‌های سلامت و زیبایی کمک بگیرید. این منابع، اطلاعات خوبی در خصوص بهترین کرم‌ مناسب با پوست شما عرضه می‌کنند.

البته به‌خاطر داشته باشید که کرم‌های دور چشم، اثربخشی خود را پس از چند هفته استفاده، نشان می‌دهند.

۳. مشورت با متخصص

مشورت با متخصصپوست، بزرگ‌ترین اندام بدن شماست و به همین دلیل مواظبت از آن گاهی اوقات دشوار می‌شود. برای پیداکردن بهترین محصول، بهتر است نظر متخصصان ,

پزشکان این حوزه را جویا شوید.

 • پزشک متخصص، پوست شما را بررسی می‌کند و پیشنهاد‌های شخصی‌سازی‌ شده‌ای باتوجه‌به نوع پوستی که دارید، ارائه می‌دهد. از طرف دیگر پزشک متخصص، شناخت خوبی از کرم‌های دور چشم دارد و محصولی را معرفی می‌کند که امتحانش را در بازار پس داده باشد.
 • از طرفی نظر دوستان و آشنایان خود را در خصوص محصولاتی که استفاده می‌کنند، جویا شوید. پف، چروک و تیرگی زیر چشم، عارضه‌های رایجی هستند. ببینید تجربه‌ی اطرافیان شما برای رفع این عارضه‌ها چیست و از چه محصولاتی استفاده می‌کنند.

گام دوم: روش درست استفاده از کرم دور چشم

۱. شستن دقیق و کامل صورت

شستن دقیق و کامل صورتپوستی که تمیز و پاکیزه باشد، کرم چشم را بهتر جذب می‌کند. قبل از اینکه کرم بزنید ابتدا باید صورت را با دقت تمام بشویید. شستن صورت برای استفاده از کرم‌های دور چشم شبانه و روزانه توصیه می‌شود.

 • صورت را با آب نیمه‌گرم بشویید. اگر آب، بیش‌ازحد داغ باشد، رطوبت طبیعی پوست را از بین خواهد برد.
 • از یک پاک‌کننده‌ی ملایم برای شستن صورت کمک بگیرید. پاک‌کننده‌ها، رطوبت بیشتری به پوست می‌دهند.
 • صورت را خیس کنید و سپس با کمک پاک‌کننده، تمامی قسمت‌های چهره را در حالت دورانی ماساژ‌ بدهید. درنهایت نیز پاک‌کننده را با آب بشویید و صورت را با حوله‌ی نرم و لطیف خشک کنید.
 • سپس نوبت استفاده از تونر یا سرم دور چشم فرا می‌رسد.

۲. زدن کرم به دور چشم

زدن کرم به دور چشمتوجه داشته باشید که کرم دور چشم باید آخرین چیزی باشد که در مراحل رسیدگی به پوست، به دور چشم مالیده می‌شود. قبل از خارج‌کردن کرم از محفظه‌اش، حتماً دست‌ها را دوباره بشویید تا آلودگی به چشم‌ منتقل نشود.

 • بیشتر کرم‌های دور چشم در بسته‌بندی‌های کوچک عرضه می‌شوند.
 • محصولات دور چشم، تراکم بیشتری نسبت‌به مرطوب‌کننده‌های معمولی دارند؛ به همین دلیل مقدار کمی از این کرم‌ها برای پوشش دور چشم کفایت می‌کند.
 •  بعد از اینکه پوست خود را شستید، مقدار کمی از کرم را با کمک انگشت حلقه و به دور چشم بزنید. اگر احساس کردید مقدار بیشتری نیاز دارید، در مرحله‌ی بعد دوباره این روند را تکرار کنید.
 • کرم را به حالت ضربه‌ای به دور چشم بزنید و توجه داشته باشید که آن را نمالید؛ چرا که این کار نیز ممکن است به پوست حساس چشم صدمه بزند.
 • کرم باید به تمامی قسمت‌های پوست زیر چشم و روی استخوان ابرو مالیده شود.

اگر به‌جای کرم‌های دور چشم، از ژل استفاده می‌کنید، توجه داشته باشید که ژل‌های دور چشم تراکم کمتری دارند و شاید بهتر باشد مقدار بیشتری از آن را استفاده کنید.

در بالا برای شما گفتیم که از انگشت حلقه برای کرم‌زدن کمک بگیرید. دلیل این امر هم قدرت کمتر انگشت حلقه و انگشت کوچک است. کمک‌گرفتن از این انگشت‌ها جلوی فشار اضافی به پوست دور چشم را می‌گیرد و به پوست حساس این ناحیه آسیب وارد نمی‌کند.

۳. استفاده از کرم دور چشم در زمان مناسب

استفاده از کرم دور چشم در زمان مناسببعضی از کرم‌های دور چشم برای شب ساخته شده‌اند و عموماً تراکم بیشتری دارند. در بعضی مواقع نیز در کرم‌های دور چشم مخصوص شب، شاهد حضور ترکیبات ضدپیری هستیم. توصیه می‌شود حداقل پانزده دقیقه قبل از اینکه به رختخواب بروید کرم دور چشم را استفاده کنید.

 • پوست باید برای جذب ترکیبات کرم، زمان کافی داشته باشد. اگر بلافاصله بعد از زدن کرم بخوابید، مواد آن به داخل چشم نفوذ می‌کند یا اینکه به بالشت مالیده می‌شود.
 • احساس سوزش در زمان استفاده از کرم‌های دور چشم شبانه شاید به این دلیل باشد که باید آن‌ها را در بازه‌ی زمانی زودتری قبل از خواب استفاده کنید. توصیه می‌کنیم این کرم‌ها را عصرها بزنید تا فرصت بیشتری برای نفوذ به پوست دور چشم فراهم شود. از تماس کرم با پلک‌ها خودداری کنید.
 • اگر وسواس زیادی برای سلامت پوست دور چشم خود دارید، بهتر است در کنار استفاده از کرم‌های شبانه، از کرم‌های روزانه دور چشم نیز کمک بگیرید. این محصولات که برخی از آن‌ها حاوی SPF هم هستند را صبح‌ها حدوداً پانزده دقیقه قبل از آرایش استفاده کنید.

گام سوم: توجه همیشگی به سلامت پوست

۱. آب‌رسانی پوست

 آب‌رسانی پوستدر کنار استفاده از کرم‌های دور چشم، باید به فکر سلامت کلی پوست نیز باشید. یکی از بهترین روش‌ها برای سالم و زیباماندن پوست، حفظ رطوبت آن است. باید کارهایی انجام دهید تا پوست از داخل و خارج آب‌رسانی شود.

 • آب‌رسانی پوست تنها به نوشیدن آب ختم نمی‌شود. باید مطمئن باشید پوست شما رطوبت کافی را از محیط جذب می‌کند.
 • اگر منزل شما در منطقه‌ای با آب‌وهوای خشک قرار دارد، حتماً دستگاه مرطوب‌کننده‌ی‌ هوا تهیه کنید تا پوست، رطوبت لازم را از هوای خانه جذب کند.
 • هوای سرد، پوست را خشک می‌کند. در روزهای سرد سال باید بیشتر مواظب حفظ رطوبت پوست باشید.
 • پس از اینکه دوش گرفتید، سریعاً به پوست خود مرطوب‌کننده بزنید تا رطوبت در پوست حفظ شود.

۲. رسیدگی مداوم و مستمر به پوست

رسیدگی مداوم و مستمر به پوستانصافاً باید اعتراف کرد رسیدگی به پوست دردسرهای خاص خود را دارد؛ اما اگر این کار را مداوم و مستمر انجام دهید، پوست شما همیشه شاداب و جوان باقی خواهد ماند.

 • بیشتر از دو بار در روز صورت را نشویید؛ زیرا پوست خشک می‌شود و صدمه می‌بیند.
 • از تونرها و سرم‌ها برای آب‌رسانی کمک بگیرید. این محلول‌ها پوست را نرم و مرطوب نگه می‌دارند.
 • در کنار توجه به آب‌رسانی دور چشم، از سایر قسمت‌های پوست صورت غافل نشوید و صبح‌ها با کرم مرطوب‌کننده‌ی روزانه و شب‌ها با کرم‌های شبانه که غلظت بیشتری دارند، تمام صورت را مرطوب نگه دارید.
 • کرم‌های ضدآفتاب را فراموش نکنید. اگر از خانه بیرون می‌روید، در کنار این کرم‌ها، حتماً عینک آفتابی بزنید.

۳. خواب و استراحت به مقدار لازم

 خواب و استراحت به مقدار لازمکم‌خوابی، صدمه‌های زیادی به پوست وارد می‌کند و صورت شما را افسرده و افتاده نشان می‌دهد. این امر در خصوص پوست دور چشم اهمیت بیشتری دارد. اگر کمتر از مقدار لازم بخوابید، شاهد تیرگی و پف چشم نیز خواهید بود.

 • شب‌ها دست‌کم بین هفت تا نُه ساعت بخوابید.
 • همیشه به‌دنبال آرامش باشید. اضطراب نیز مانند کم‌خوابی یکی از دلایل اصلی آسیب‌های پوستی است.
 • برای رسیدن به آرامش از یوگا و مدیتیشن کمک بگیرید.

ازآنجایی‌که مطمئن هستیم شما هم تجربه‌های مفیدی در زمینه‌ی خرید کرم دور چشم و استفاده از آن‌ها را دارید، پیشنهاد می‌کنیم در قسمت نظرات، این تجربه‌های سودمند را با ما و دیگر خواننده‌ها در میان بگذارید.

Wikihow
دیدگاه‌های شما

ثبت دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
 • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
 • «اردمی» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.

*You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>